Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Günümüzde Resim Sanatı

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Günümüzde Resim Sanatı

  Resim tarihinde fotoğrafın icadından sonra; Resim, tarihi belgelemekten kurtuldu. Daha içe döndü. Kralın sarayından çıktı, halka indi. Evlere ve duvarlara girdi. Dekorasyonun bir parçası oldu. Fotoğrafın icadından sonra resim sanatı görünmeyeni inceledi

  Soyut sanat, izlenimcilik ve dışavurumculuk akımları doğdu. Resim burjuva sanatı olmaktan çıktı. Gelişen baskı teknolojisi ile dünyada meydana gelen güncel sanatı kolaylıkla takip edip evimize alma imkanı doğdu.

  Tabi ki baskı teknolojinin getirdiği olumlu değişiklikler dışında resim için olumsuzlukları da getirmiştir. Günümüzde sanatın elde edilebilirliği çok daha kolay olduğu için, bu işe hayatını adayan sanatçının emeğinin karşılığını alması da zorlaştı.

  Baskı teknolojilerini en iyi kullanan firmaların başında www.canvasci.com gelmektedir.Aradığınız kanvas tablo ve tuvalleri bunun yanında parçalı kanvas tablo adreste bulabilirsiniz.

  Yalnız bu durumda koleksiyonerler devreye girmiştir. İyi bir sanat yapıtının tespitini yapar koleksiyonerler. Bir yatırım aracı olarak görürler ve sanatçının hayatını idame ettirmesini sağlar. Sanatçının hayatı boyunca yaptığım bütün işleri takip eder koleksiyonerler. Ve zamanı geldiğinde eğer doğru yatırım yapılmışsa büyük paralara müzayedeler de satılırlar.

  Özetle sanat ve teknoloji, toplumsal gelişmeler de sanatın değişmesinde önemli rol oynarlar. Ve sanatın gerçek değeri hiçbir zaman değişmez.
Hazırlanıyor...
X